WYPEŁNIJ FORMULARZ DOBORU URZĄDZENIA
Doradzamy w doborze urządzenia
dla Twoich potrzeb
Zadzwoń:
tel. +48 885 443 185

Transport pneumatyczny


Urządzenia do transportu pneumatycznego

Przenośniki pneumatyczne automatyzują procesy produkcyjne związane z porcjowaniem, ważeniem i pakowaniem

Urządzenia do transportu pneumatycznego Nilfisk-CFM  zostały zaprojektowane w celu zasysania materiałów  bezpośrednio z worków, Big Bag’ów oraz innych pojemników i przenoszenia ich do odpowiedniego miejsca w odpowiedniej ilości i w określonym czasie.
Proces przenoszenia produktu przeprowadzany jest w  perfekcyjnie higienicznych warunkach, dzięki wysokiej jakości systemom filtracji. W trakcie obchodzenia się z mieszaninami proszków  urządzenie do transportu pneumatycznego firmy Nilfisk nie zmienia składu procentowego różnorodnych produktów w mieszaninie.

Do czego służy transport pneumatyczny?

W przemyśle ceramicznym do zasilania granulatorów i suchych nabłyszczarek, przenoszenia szkliwa, rozdrobnionych materiałów, pigmentów i kolorów w prasach podczas produkcji „porcelany technicznej”; wydobywania i przenoszenia nadmiaru drobnych zanieczyszczeń i szkliwa z płytek

W przemyśle chemiczno-farmaceutycznym przenośniki pneumatyczne służą do dostarczania różnego rodzaju proszku do mikserów, zasilania aparatów reakcyjnych, zasilania przesiewaczy wibrujących, zasilania granulatorów, automatycznego zasilania maszyn pakujących, automatycznego zasilania maszyn kapsułkujących

W przemyśle spożywczym Nilfisk-CFM dostarcza szeroką gamę systemów ssących. Zapewniamy urządzenia do transportu pneumatycznego, które dostarczają składniki (cukier, cukierki, herbaty itp.) do maszyny pakującej. Dla sektora produkującego oleje i wino mamy przenośniki pneumatyczne wykorzystywane do filtrowania.

W przemyśle tworzyw sztucznych urządzenia Nilfisk są wykorzystywane do przenoszenia pneumatycznego plastiku, gumy, parafiny i innych produktów chemicznych w formie granulowej lub sproszkowanej, dostarczanie surowca do wtryskarki.

  • Standardowy zakres urządzeń jest bardzo szeroki: od 0,37 do 22 kW mocy znamionowej z prędkością przepływu od 100 do 3.000 kg/h i powyżej.
  • Najważniejsze zakłady produkcyjne wybierają nasze rozwiązania do pełnej automatyzacji procesów produkcyjnych.
  • Możemy dostosować urządzenie do bardzo specyficznych potrzeb.

Zadzwoń do nas i zapytaj o ofertę transportu pneumatycznego dla potrzeb Twojej produkcji!

Wiktor Sypek
Specjalista ds. systemów
tel. Kom. 885 443 185